Śniadanie roku – weź udział w festiwalu!

0
1045

We Wrocławiu co kwartał odbywają się festiwale kawy, podczas których można odkryć nowe smaki, nowe miejsca. Śniadanie roku 2019 opiera się na podobnych zasadach, co znane już maratony kawy – tym razem jednak szereg wrocławskich lokali zaprasza na specjalne śniadania.

Koszt festiwalowego śniadania wynosi 15 zł, cena jest taka sama w każdym miejscu. Różnią się za to śniadaniowego menu. Niektóre z miejsc proponują klasyczne rozwiązania i serwują jajecznice, inne pozwalają unieść się fantazji i zapraszają na udko z kaczki. Uwagę przyciąga różowy kuskus z granatem, który serwuje Paloma Coffee oraz francuskie śniadanie Charlotte – tosty na słodko nasączone sokiem pomarańczowym z pewnością zaprzeczają rutynie i pozwalają na poruszanie kubków smakowych. Tosty, chociaż w spokojniejszym wydaniu, cieszą się popularnością. Podobnie jak bajgle, omlety i jajka sadzone. Spośród często powtarzających się motywów wyróżnia się propozycja Pracowni Food Think Tank, której menu zawiera shake’a i baton energetyczny. Kawiarnia współpracowała z Kołem Naukowym przy Zakładzie Dietetyki Uniwersytetu Medycznego. Nie ma wątpliwości, że ich śniadanie doda energii – pracował nad nim sztab profesjonalistów.

Menu odgrywa ważną rolę, ale znacznie ważniejsza jest jego realizacja. Każde z miejsc, które bierze udział w festiwalu śniadań, podlega ocenie. Śniadanie można ocenić w skali 1-5, służy do tego specjalna ankieta udostępniona na stronie wydarzenia. Do kogo trafi Nagroda Publiczności? Która restauracja będzie mogła pochwalić się najlepszym śniadaniem 2019? Przekonamy się już po zakończeniu festiwalu. Wydarzenie trwa 10 dni – rozpoczyna się 21 stycznia, zaś 30 stycznia śniadania zostaną zaserwowane po raz ostatni. Co ciekawie, w większości miejsc śniadanie serwowane są przez cały dzień, bez ograniczeń godzinowych.

W śniadaniowym festiwalu bierze udział ponad trzydzieści kawiarni i restauracji – większość z nich uczestniczyła również we wcześniejszych edycjach, jednak pojawiły się także nowe miejsca. Pełna lista lokali:

1450 smokehouse & cocktail
Bubble Waffle Cafe
Bistro Miło Mi
Cafe Równik
Café Vincent Wrocław (Oławska)
Café Vincent Wrocław (Ruska)
Café Vincent Wrocław (Wroclavia)
Central Cafe
Charlotte Wrocław
Chleboteka
Chwila Moment Coffee & Food
Fashion cafe
Food Think Tank
Folgujemy
FutureNet Restaurant
Giselle
Kawiarnia Lili Caffe (Rynek)
Lili Caffe Wroclavia
Kulka Café
LOT KURY – Cafe, Cocktailbar & More
Lulu Cafe Lounge (Arkady Wrocławskie)
Lulu Cafe Lounge (Galeria Dominikańska)
Lulu Cafe Lounge (Pasaż Grunwaldzki)
Nadodrze – Cafe Resto Bar
Petits Fours Café
Paloma Coffee
Parlament Cafe & Bistro
Pomiędzy
Restauracja Jasna
Solny 20
Sorrir Wrocław
Tu i Teraz
w kontakcie
W Trójkącie
ZENKA cafe
Ziarnoo. Domowa piekarnia.

W Trójkącie
LOT KURY – Cafe, Cocktailbar & More

Pomiędzy
Charlotte Wrocław
Kawiarnia Lili Caffe
Cafe Równik
Kulka Café
Café Vincent Wrocław ((Ruska)
w kontakcie
Pracownia Food Think Tank
Solny 20

Przeczytaj: Wielka wyprzedaż winyli – gdzie kupimy czarne krążki?

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się  tutaj!

Źródło zdjęć: Śniadanie 2019