Solpol już niedługo zostanie zrównany z ziemią. Co tam powstanie?

0
120
Solpol we Wrocławiu będzie już niedługo tylko pamiątką na zdjęciach. Zdjęcie: Facebook/Solpol

Mieszkańcy są bardzo ciekawi i zastanawiają się, co powstanie w miejscu domu handlowego Solpol? Prace rozbiórkowe jednego z najbardziej kontrowersyjnych budynków w mieście już trwają, a inwestor zdradza plany, co tam powstanie.

Z każdym dniem znika z przestrzeni ulicy Świdnickiej na Starym Mieście budynek Solpolu. Rozbiórka domu handlowego zakończy się we wrześniu tego roku. Co powstanie na jego miejscu?

Obecny właściciel nieruchomości – firma, której współzałożycielem jest miliarder z rodziny Kulczyków (Sebastian Kulczyk) – poinformował już lokalne media, co zamierza zbudować w miejsce wyburzonego Solpolu.

Czytaj: Od nowego roku akademickiego ceny akademików wyższe nawet o 30%

Przy ulicy Świdnickiej powstać ma budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią handlowo-usługową na parterze. Według zapowiedzi prezesa firmy Noho Investment – Rafała Kuli – będzie to pierwsza taka inwestycja, o takim standardzie we Wrocławiu.

Budynek mieszkaniowy będzie pierwszą realizacją firmy Noho Investment we Wrocławiu, która obecnie prowadzi w Krakowie inwestycję pod nazwą Młyny Mogilska, a w Katowicach – Nadgórników 14.

– W nowej inwestycji powstanie budynek mieszkalny z usługami. Część usługowa na parterze, przestrzeń mieszkalna na wyższych kondygnacjach. Będzie to pierwsza taka inwestycja, o takim standardzie we Wrocławiu – powiedział Kula portalowi www.wroclaw.pl.

Czytaj: Darmowa nauka strzelania we Wrocławiu. Nie przegap tego!

Póki co, właściciel nieruchomości przy Świdnickiej nie podaje więcej szczegółów, ani wizualizacji inwestycji, ale zapowiada, że wkrótce podanych zostanie więcej informacji o planowanym projekcie.