Sprawdź, gdzie kupisz choinkę we Wrocławiu

0
453
Choinka od dawna jest symbolem życia i odradzania się. Zdjęcie: pl.freepik.com

Wyobrażasz sobie Święta bez choinki? My nie! Choinka to jedna z najbardziej tradycyjnych ozdób świątecznych.

Mało kto jest w stanie wyobrazić sobie święta bez choinki i umieszczonych pod nią prezentów. Wiele osób zastanawia się, czy lepiej jest wybrać wersję sztuczną, czy prawdziwą. W gruncie rzeczy jedna i druga ma swoje wady i zalety. W przypadku wyboru tej prawdziwej do czynienia mamy z autentycznym i niepowtarzalnym zapachem drzew. Na choinkę prawdziwą najczęściej wybierane są drzewa, takie jak świerk, jodła czy sosna.

Święta tuż tuż, a zakupy lepiej nie odkładać na ostatnią chwilę. Sprzedaż choinek rozpocznie się już od jutra, od 5 grudnia i potrwa do Wigilii.

Gdzie we Wrocławiu w czasie pandemii koronawirusa kupisz choinkę? Specjalnie dla mieszkańców powstały specjalne punkty, w których można zakupić choinkę. Sprawdź poniżej lokalizacje.

Źródło: gifyagusi.pl

Gdzie kupić choinkę w czasie pandemii? Lokalizacje:

  • ul. Legnicka, róg ul. Nabycińskiej,
  • ul. Legnicka 64,
  • ul. Skarbowców, róg ul. Sowiej,
  • ul. Pułaskiego róg ul. Kościuszki – przy parkingu,
  • ul. Jedności Narodowej róg ul. Nowowiejskiej,
  • ul. Olszewskiego róg ul. Spółdzielczej.

Dodatkowo choinki można kupić w marketach i supermarketach.

Czytaj: Strażacy nie zapomnieli o zwierzętach. Organizują zbiórkę dla psów ze schronisk do 13 grudnia!

Co symbolizuje choinka?

Choinka jest jednym z ważniejszych symboli Bożego Narodzenia, jeśli nie najważniejszym. Aż 90% mieszkańców Europy uważa, że jest ona najważniejszym symbolem świąt.

W Niemczech, choinki strojono już w Średniowieczu. Pierwsze dowody na obecność dekoracyjnych drzewek sięgają XVI wieku. Jednak dopiero w XIX wieku, choinka zyskała popularność poza granicami Niemiec. Drugim krajem, gdzie wprowadzono tradycję strojenia choinki była Anglia, a później Francja. W Polsce zwyczaj ten zapoczątkowany został na przełomie XVIII i XIX wieku, a upowszechnił się dopiero w okresie międzywojennym.

Według tradycji choinka była zawsze zdobiona świecami lub kolorowymi światełkami. W ten sposób stała się symbolem światła i nadziei, a także życia.

Czytaj: Największa ruchoma szopka powstaje pod Krakowem