Stwórz las w słoiku

0
1209

Roślinne kompozycje tworzone w szklanych słoikach zdobyły serca nie tylko fanów ogrodnictwa i roślin, ale również miłośników ciekawych dodatków wnętrz. Las w słoiku wygląda oryginalnie i efektownie, chociaż jego wykonanie nie sprawia większych trudności. Jak stworzyć swój własny przenośny las? Dowiedzą się tego uczestnicy warsztatów organizowanych przez kawiarnię Kofeina By Incognito.

Las w słoiku bywa nazywany florarium – przypomina akwarium, w którym zamiast wodnych stworzeń żyją rośliny. W słoiku możliwe jest stworzenie samowystarczalnego ekosystemu, w którym będą naprzemienne trwać pory roku, pory obumierania i rodzenia się roślin. Aby mini las mógł w pełni funkcjonować należy trzymać się kilku ścisłych zasad oraz odpowiednio dobrać roślinności, o czym nauczy Martyna Mkwc z Przesadzone.

Warsztaty odbędą się  29 stycznia w kawiarni przy Placu Solnym, zainteresowani powinni wcześniej zarezerwować miejsce. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny, jedyna opłata wiąże się z kupnem wykonanego przez siebie lasu, jednak nawet ona jest fakultatywna. Stworzoną kompozycję można również pozostawić w kawiarni, gdzie będzie cieszyła wzrok klientów.

Kofeina By Incognito to urokliwa kawiarnia, której wystrój podkreśla piękno roślin. Dzięki zorganizowanych przez kawiarnie warsztatom klimat tego miejsca można przenieść również do domu, ożywić wnętrza roślinną kompozycją zaklętą w szklanym słoju.

fot: źródło

Natomiast dla wszystkich tych, którzy doceniają walory estetyczne przenośnego lasu, ale powątpiewają we własne umiejętności manualne, możliwe jest kupno gotowych lasów. We Wrocławiu zlokalizowane jest pracownia Nature Concept, która zajmuje się tworzeniem leśnych ekosystemów. Ich oferta jest wyjątkowo bogata – można odnaleźć olbrzymie słoje, wyglądające niczym żywcem wyrwane fragmenty lasu, można również znaleźć niewielkie szklane kule, w których mieszka mały liść paproci.

Nature Concept również prowadzi warsztaty tworzenia leśnych słojów, zarówno indywidualne, jak i grupowe, przede wszystkim jednak zajmuje się ich sprzedażą. Ze względu na sporą ilość szklanych lasów lokal robi wyjątkowe wrażenie. Da się zauważyć, że marka dba o klimat i jakość, przywiązuje wagę do szczegółów. Lasy wykonane są z najwyższą precyzją i z wyjątkowym wyczuciem estetyki, możliwa jest również ich personalizacja, wygrawerowanie na drewnianej osłonie podziękowań czy dedykacji.

Sklep znajduje się przy ulicy Staszica 22, jednak Nature Concept równie dobrze można zaprosić do domu, biura czy restauracji. Wszędzie tam, gdzie rośliny mogą nadać klimatu i wyjątkowej atmosfery.

Publisert av Nature Concept / Las w słoiku Torsdag 5. oktober 2017

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Przeczytaj: TAURON NOWA MUZYKA KATOWICE 2019 – czyli coś dla fanów muzyki elektronicznej!

Sprawdź, co nowego w świecie sportu na naszej stronie: f7sport.pl