Świdnicka jedną z najbardziej prestiżowych ulic w Polsce

0
1016
fot: źródło

Świdnicka uplasowała się na 8. pozycji wśród najbardziej prestiżowych, najpopularniejszych ulic w Polsce według  rankingu TOP 10 high streets.

Ranking został przeprowadzony przez CBRE, największą na świecie firmę doradczą i inwestycyjną zajmującą się nieruchomościami komercyjnymi. W ich plebiscycie znalazło się 10 pozycji, 10 różnych ulic, które łączy miano high streets.

„High streets to najbardziej prestiżowe adresy w miastach, najważniejsze ulice handlowe, które pełnią kilka funkcji jednocześnie. Są zlokalizowane w centrach miast, z dobrym dojazdem, blisko popularnych, miejskich obiektów turystycznych. Przyciągają zarówno najbardziej prestiżowe marki, jak również te lokalne i unikalne” – mówi Renata Kamińska, ekspert ds. ulic handlowych w CBRE.

Świdnicka bez wątpienia spełnia wymienione założenia. Prestiżowy hotel Monopol, Opera Wrocławska oraz Renoma podkreślają nietypową i różnorodną architekturę. Wokół Świdnickiej tętni życie kulturalne – sąsiedztwo Teatru Muzycznego Capitol oraz Teatru Lalek dodaje ulicy atrakcyjności. Organizatorzy rankingu wskazują również na knajpy i puby wzdłuż ulicy Bogusławskiego, do których prowadzi Świdnicka. Ulica otoczona jest przez różnorodne obiekty kulturowe i rozrywkowe, przyciąga domy handlowe i restauracje.

Świetny kinowy początek roku! Sprawdź trzy propozycję!

„Przez ostatnie lata ulica Świdnicka na powrót stała się wizytówką Wrocławia, jest chętnie odwiedzana przez turystów i mieszkańców. Powstały nowe kawiarnie i restauracje, wizualnie przestrzeń zyskała na jakości. Rozkwitają przyległe uliczki, tworząc razem ze Świdnicką prawdziwe Centrum Staromiejskie” – mówi Katarzyna Chrobak-Eilmes, z Biura Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu. Dodaje również, że na Świdnickiej pozostało wiele do zrobienia, a jej ciągły rozwój wciąż pozostaje celem.

Celem powinno stać się zwiększanie atrakcyjności również innych wrocławskich ulic – w zestawieniu znalazła się tylko jedna z nich, przy jednoczesnym wyróżnieniu aż pięciu miejsc ze stolicy. Ranking podkreśla dominację Warszawy nad pozostałymi miastami, a jej sukces znacznie przewyższa wyróżnienie Wrocławia.

TOP 10 high streets

  1. Nowy Świat w Warszawie
  2. Marszałkowska w Warszawie
  3. Chmielna w Warszawie
  4. Floriańska w Krakowie
  5. Długi Targ i Długa w Gdańsku
  6. Plac Trzech Krzyży w Warszawie
  7. Półwiejska w Poznaniu
  8. Świdnicka we Wrocławiu
  9. Aleje Jerozolimskie w Warszawie
  10. Krupówki w Zakopanem

Obecnie Świdnicka szczyci się prestiżowymi obiektami, domami handlowymi, restauracjami, przyciąga do siebie inwestorów i turystów. Jak było kiedyś? Jak najważniejsza z wrocławskich ulic wygląda parędziesiąt lat wcześniej?

fot: źródło
fot: źródło
fot: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl

Artykuł: źródło