Sylwestrowa noc – z kim powitamy rok 2019?

0
712

Tegoroczna impreza sylwestrowa wyróżnia się ciekawym konceptem. Zgodnie z założeniami Wrocław Respect nowy rok przywitają wspólnie ludzie o różnej narodowości i rasie, pochodzący z różnych kultur, wyznających różne religie. Idea szacunku rozciągniętego na cały Rynek wydaje się atrakcyjna nie tylko dla sylwestrowej nocy, ale również dla całej reszty roku.

Chcieliśmy zaprosić wszystkich: rodowitych wrocławian, tych, którzy niedawno Wrocław wybrali jako miejsce do życia, a pochodzą z wielu krajów oraz turystów. Chcemy się wspólnie bawić i poznać lepiej, a do tego niezbędny jest wzajemny szacunek. Stąd naszym hasłem jest „Wrocław Respect” mówi Paweł Gołębski, reżyser widowiska i prowadzący tegoroczny wieczór sylwestrowy.

Gwiazdą imprezy jest amerykański zespół Village People, znany przede wszystkim z utworu Y.M.C.A. Jedną z atrakcji zaplanowaną na 31 grudnia będzie próba pobicia rekordu we wspólnym tańczeniu do hitu Village People. Organizatorzy wyjawili jeszcze kilka innych nazwisk:  Kayah, DJ Gambit, Natalia Lubrano, Aro Kłusowski, Katarzyna Mirowska. Grupę muzyków „Wrocław Respect Orchestra” poprowadzi popularny drygent Mariusz Dziubek.

Dopełnieniem muzycznych atrakcji będzie występ tancerzy. Przewidziano specjalną scenę, aktualnie budową wokół fontanny. Wystąpi na niej około trzydziestu tancerzy wraz z dwunastoletnią dziewczynką na wózku inwalidzkim. Na głównej scenie swoje umiejętności zaprezentują akrobaci.

Jak zapewniają organizatorzy, tegoroczna scena będzie największą od 1989 roku. Obecnie trwa jej montaż. Problemem wydaje się być wciąż trwający jarmark – czy drewniane domki nie zajmują zbyt wiele miejsca? Czy sylwestrowi goście pomieszczą się na Rynku? Planowane jest przybycie nawet 40 tysięcy osób, a nie da się ukryć, że jarmark zajmuje sporą część Rynku. Tegoroczny Sylwester jest pewnego rodzaju testem, gdyż po raz pierwszy jarmark nie został rozebrane tuż po Wigilii. Mam nadzieję, że pomimo trwającego jarmarku, imprezujący będą mogli przywitać nowy rok w komfortowych warunkach.

fot: źródło

Impreza rozpoczyna się już od godziny 19.30. Pierwszych gości przywitają szaliki z napisem Wrocław Respect, które będą rozdawanie przy wejściach do Rynku. Ta pamiątka sylwestrowej nocy trafi do 2019 osób.

Co z fajerwerkami? Wrocław, podobnie jak Warszawa i część innych większych miast, zrezygnowała z pokazu fajerwerk.

Chodzi o to, aby atrakcje sylwestrowej nocy w jak najmniejszym stopniu przeszkadzały starszym osobom, małym dzieciom i zwierzętom. Dlatego w tym roku podczas sylwestra w Rynku nie będzie pokazu fajerwerkówmówi Małgorzata Szafran z biura prasowego magistratu.

Co więcej, prezydent Jacek Sutryk zapewnił, że w czasie jego prezydentury żadnego z oficjalnych wydarzeń nie uwieńczą fajerwerki. Trzeba jednak przyznać, że organizatorzy efektywnie zastępują pokazy sztucznych ogni innymi atrakcjami.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Przeczytaj także: Aquanet dołącza do obchodów 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Zajrzyj na naszą stronę: f7city.pl

Artykuł: źródło

Zdjęcie główne: źródło