Szkółka dla syren we Wrocławiu?

0
1947
www.facebook.com/aquaparkwroclaw

Niedawno wrocławski Aquapark opublikował zdjęcia z treningu mermaidingu. Czy szkółka dla syren pojawi się we Wrocławiu?

Mermaiding to nie tylko urzeczywistnienie dziecięcych marzeń, ale przede wszystkim sport. Pływanie z syrenim ogonem wymaga niezwykłej sprawności, zaangażowania wszystkich mięśni. Ogon jest niezbędnym akcesorium, ale to wciąż duże obciążeniem, z którym trzeba sobie poradzić podczas pływania.

Nurkowanie z syrenim ogonem stało się bardzo popularne na całym świecie. Organizowane są nie tylko kursy mermaidingu, ale również konkursy czy olimpiady. Największym zainteresowaniem ta nietypowa dyscyplina sportowa cieszy się pośród małych dziewczynek, aczkolwiek na rynku można znaleźć ogony dla dorosłych, również dla mężczyzn.

Pomimo, że Akademie Syren działają w wielu krajach i cieszą się ogromną popularnością, do tej pory w Polsce powstała tylko jedna szkółka, funkcjonująca w Warszawie. Jednak kilka dni temu Aquapark Wrocław umieścił na swojej stronie na Facebooku zdjęcia absolwentki Akademii Syren podczas treningu. Jak myślicie – znaleźliby się chętni do syreniej szkółki w Aquaparku? – na to pytanie zawarte w poście odpowiedziało 4,5 tysiąca użytkowników portalu. Dla porównania – na pozostałe posty Aquaparku reaguje kilkadziesiąt osób.

Wielu wrocławian dopiero wówczas odkryło istnienie szkół dla syren i zareagowało zdziwieniem. Większość oznaczała znajomych, aby przekazać im, że dziecięce marzenia mogą się ziścić.

Prawdopodobnie Aquapark Wrocław nie mógł wymarzyć sobie większego entuzjazmu. Tysiące reakcji, tysiące komentarzy udowadniają, że wrocławianie chcieliby otwarcia szkół dla syren. Czy to faktycznie się stanie? Z niecierpliwością czekamy na podjęcie takiej inicjatywy.

Jedna ze światowej klasy instruktorek nazywa mermaiding przynoszeniem magii do świata ludzi. Mamy nadzieję, że Aquapark Wrocław przyniesie nam odrobinę magii.

Kurs pływania w syrenim ogonie? To nie żart, a nowa forma aktywnego spędzania czasu! ?‍♀️?‍♀️Z ogromnym zaciekawieniem…

Publisert av Aquapark Wrocław Onsdag 22. mai 2019

Przeczytaj także:

Kawiarnia wykonana z… kartonu, czyli architektura przyjazna środowisku.

Liśćmi orzecha wyleczysz poważne schorzenia. To niedocenione drzewo lecznicze!

Odważna kampania Greenpeace. Aktywiści „oddali” Nestlé 350 kg śmieci