Targi pracy Career EXPO – twarzą w twarz z przyszłą karierą.

0
860

Pierwsze kroki studentów na rynku pracy są nieco niepewne i chwiejne. Niektórzy z nich rozpoczynają swoją karierą od dorywczych prac, nijak niezwiązanych z przyszłym wykształceniem. Natomiast inni wybierają się na targi pracy Career EXPO, gdzie nawiązują kontakty z czołowymi wrocławskimi przedsiębiorcami.

Career EXPO to możliwość spotkania się, porozmawiania z firmami, które szukają nowych pracowników wśród studentów wrocławskich uczelni. Targi odbywają się dwa razy do roku i za każdym razem są wydarzeniem na dużą skalę. Ponad 50 różnych dziedzin, ponad 100 różnych wystawców. Studenci będą mogli zetknąć się z osobami, które pracują w interesujących ich firmach. Jest to jedyna taka możliwość, aby poznać oczekiwania i preferencje wymarzonych miejsc pracy z pierwszej ręki.

fot: źródło
fot: źródło

Targi odbędą się w Hali Stulecia 23 października. Przestrzeń Hali zostanie podzielona na kilka stref. W jednej z nich będą obywać się Szybkie Rekrutacje – niektóre z firm przeprowadzają rozmowy rekrutacyjne i opuszczają targi z szeregiem nowych pracowników. Tuż obok, w Strefie Ofert Pracy,  zawisną najnowsze, specjalnie wyselekcjonowane ogłoszenia. Studenci będą mogli zorientować się w oczekiwaniach i wymaganiach. Jeśli któraś z ofert wpadnie w oko, wystarczy skierować się do Strefy Konsultingu CV. Doradcy zawodowi pomogą dopieścić CV i wykonać profesjonalne zdjęcie.

Przeczytaj także: Cohen i Kobiety

Oprócz licznych stref oraz rozległych ciągów stoisk z wystawcami, Career EXPO oferuje również warsztaty i prelekcje. Always Think Big – niezwykłe historie zwykłych ludzi – te zajęcia zainspirują wszystkich tych, których ścieżka kariery wydaje się długa i zawiła. Dyskusja o Smart Workingu otworzy oczy na możliwości, jakie dają współczesne technologie, ale również pokaże rynek pracy wykształtowany przez nowe pokolenia. Łukasz Kielban, autor książki „Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentlemana”, pomówi o pierwszym wrażeniu i kreowaniu wizerunku, zwłaszcza podczas rozmowy rekrutacyjnej. Co natomiast z rozmowami prowadzonymi po angielsku? Jedno z zajęć oferowanych przez Career Expo pomoże przełamać strach związany z obcojęzyczną rekrutacją.

W tym sezonie Career Expo urządza również konkursy. Nagrody bezwątpienia kuszą, chociaż mają więcej wspólnego z wypoczynkiem niż pracą. Weekendowy pobyt dla dwóch osób w Gościniec „Pod Zielonym Jajem” czy voucher na symulator lotu to nagrody, o które warto powalczyć.

Warto również powalczyć o swoją przyszłą karierę.

fot: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się tutaj ? 

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl

Zdjęcie główne: źródło