Upoluj książkę we Wrocławiu!

0
856
hellogiggles.com

Wiosenny spacer z dreszczykiem adrenaliny i nagrodą w postaci darmowej książki już niedługo. Nasz Książkowir organizuje we Wrocławiu polowanie dla miłośników literatury. Jak zdobyć książkę? Wystarczy rozwiązać łamigłówkę, udać się we wskazane miejsce i odebrać paczkę z książką.

Aby zyskać książkę niezbędny jest intelekt i spryt, umożliwiający rozwiązanie zagadki. Jednak samo podanie poprawnej odpowiedzi nie gwarantuje, że tajemniczy tom wpadnie w nasze ręce. Konieczne jest jeszcze dotarcie do miejsca, w którym książka została schowana, i odebranie jej zanim inni uczestnicy to zrobią. Konkurencja jest duża – do rozpoczęcia akcji pozostało półtorej miesiąca, a już 835 osób zadeklarowało chęć udziału.

Po odebraniu paczki z książką należy poinformować o tym organizatorów i przesłać im zdjęcie, które będzie stanowiło dowód dotarcia do nagrody. Następnie organizator umieszcza kolejną zagadkę, której rozwiązanie pozwoli na dotarcie do kolejnej książki. Zabawa trwa  od 12 kwietnia do czasu, aż zabraknie książek. Planowana data rozpoczęcia akcji może ulec zmianie – organizatorzy zastrzegają możliwość przeniesienia wydarzenia w czasie na wypadek deszczowej pogody.

Niepotrzebne są wcześniejsze deklaracje czy zapisy – każdy, kto akurat będzie potrafił rozwiązać zagadkę, może wziąć udział w akcji i upolować sobie książkę. Różnorodna grupa uczestników wiąże się z różnorodnością wybranej literatury. Organizatorzy zapewniają, że książek jest tak dużo i dotykają tak różnej tematyki, że z pewnością każdy będzie mógł upolować coś dla siebie. Nasz Książkowir podjął współpracę z kilkoma wydawnictwami, a każde z nich przygotowało inne pozycje. Wśród książek, które z pewnością będzie można upolować we Wrocławiu, znajdują się katolickie opowieści, thrillery i kryminały, dokumenty i biografie, romanse i powieści obyczajowe. Można trafić także na prawdziwe klasyki literatury – szczęściarzom uda się zdobyć Dekameron Boccaccia czy Idiotę Dostojowskiego. Nie zabraknie książek rozprawiających o kulinariach oraz literatury dla dzieci. Do tej pory zostało ogłoszone ponad 50 książek, jednak prawdopodobnie będzie ich dużo, dużo więcej. Zdobyć można zarówno książki polskich, jak i zagranicznych autorów.

Osoby, które wygrały, oczywiście dalej mogą się bawić. W końcu dobrych książek nigdy za wiele, prawda? Także mamy trochę zabawy przy rozwiązywaniu zagadek, trochę ruchu i napięcia, czy uda się zdążyć przed innymi… a później przede wszystkim uśmiech, gdy nagroda jest już w naszych rękach zachęcają organizatorzy.

Wygląda na to, że nie ma się nad czym zastanawiać, a jedyną słuszną decyzją jest dołączenie do gry. Czy spotkamy się na polowaniu książek?

fot: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Przeczytaj także: Sukcesywne pozbywanie się samochodów z centrum!