W nieskończonej, wirtualnej szafie – Biblioteka Ubrań

0
1019

Inspiracją do stworzenia Biblioteki Ubrań były możliwości, jakie dawała wspólna szafa. Agnieszka Zawadzka i Marta Niemczyńska podczas wspólnego mieszkania bardzo często wymieniały się ubraniami. Dzięki temu mogły korzystać z większej ilości ciuchów, nie tracąc przy tym miejsca i pieniędzy.

– Pojawiła się wtedy myśl: skoro my chciałybyśmy mieć dostęp do jednej, niekończącej się szafy, to może inne kobiety również. Zauważyłyśmy, że pożyczanie jest fajne i można mieć zawsze coś nowego, bez obowiązku kupowania. Tak stworzyłyśmy jedną, nieograniczoną, demokratyczną, wirtualną szafę, w której stale przybywają nowe części garderobymówią.

Biblioteka ubrań działa stacjonarnie – chętni na wyszukiwanie modowych perełek będę ochoczo powitani przy ul. Legnickiej 32. Natomiast zwolennicy spokojnego przeglądania ubrań w domowych zaciszu mogą kierować się na stronę bibliotekaubran.pl

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! 

Jak to działa?

fot: źródło

Użytkownicy zakładają konto i mogą zamówić wybrane części garderoby. Wybór jest spory – obecnie w wirtualnej szafie znajduje się ponad 400 sztuk odzieży. Możemy znaleźć ubrania w różnym stylu i na różne okazje, chociaż przeważa estetyka vintage. Wyszukiwarka proponuje kilka kategorii: Designerzy, Trend: Seaside, Party, Street Fashion, Perełki Vintage, Do Pracy. I faktycznie, znajdziemy kreacje na wesele, elegancki zestaw do pracy czy fantazyjne futro.

Biblioteka ubrań proponuje dwa pakiety do wyboru: miesięczny lub jednorazowy. Wybierając miesięczny, możemy cieszyć się 4 ubraniami przez 30 dni i zapłacimy 249 zł. Jednorazowy to również 4 sztuki odzieży, ale przez 3 dni i za 97 zł. Pobierana jest również kaucja zwrotna w wysokości 50 zł.

fot: źródło

Twórczynie Biblioteki ubrań promują świadome zakupy i antykonsumpcjonizm. Każdemu zdarza się impulsywny zakup czegoś, czego nie potrzebujemy, a co zalega w naszej szafie na długo. Marnowaniu pieniędzy oraz miejsca w szafie ma zapobiec właśnie Biblioteka Ubrań. Jest to też dobra okazja do modowych szaleństw – wypożyczenie oryginalnych ubrań pozwoli na poszukiwanie własnego stylu.

Przeczytaj także: Erotyzm w polskim plakacie. Head to toe

fot: źródło

Nie tylko wypożyczalnia

Legnicka 2 to nie tylko adres wypożyczalni, ale również miejsce kulturowe, rozwojowe. We wrześniu rozpoczął się cykl warsztatów. Śniadanka w Bibliotece Ubrań to spotkania kulinarne, podczas których rozgrzeją dyskusje na tematy związane z sharing economy, slow fashion, ekologii czy zero waste. Upcyclingowe sztuczki dają szansę na naukę szydełkowania z wykorzystaniem starych, niepotrzebnych t-shirtów. Natomiast warsztaty Wrzesień w dobrym stylu pokażą jak dobrać stylizację i make-up. Uczestniczki będą wykonywać profesjonalne makijaże, korzystając z zawartości własnych kosmetyczek.

fot: źródło

Przeczytaj więcej artykułów na naszej stronie: f7city.pl