We wrocławskim Monopolu zatrzymywali sie juz Hitler i Picasso – czas na Ciebie.

0
1274

Ulica Świdnicka posiada swój własny, specyficzny klimat. Modernistyczna Renoma, majestatyczny pomnik Bolesława Chrobrego, klasycystyczna Opera i gotycki kościół – przekrój różnorakich stylów i eklektyczna architektura nadają jej wyjątkowego charakteru. Pośród tak wielu pięknych budynków o złożonej historii bardzo trudno byłoby się wyróżnić. A jednak hotelowi Monopol się to udaje.

Hotel Monopol wyjątkowo zgrabnie łączy w sobie tradycyjne i nowoczesność. Neobarokowe  zdobienia, liczne płaskorzeźby, portale i ornamenty z zewnątrz, zaś w środku  surowy, współczesny design. Każdy z 121 pokoi został urządzony w indywidualny sposób, nie znajdziemy tam identycznych rozwiązań. Oprócz  nowocześnie urządzonych pokoi hotelowych, zachwycają również nowatorskie Tarasy Letnie. Restauracja na dachu jest atrakcją nie tyko dla gości hotelowych, ale także dla wrocławian spragnionych relaksu pod gołym niebem. Nawet kawa wypita na dachu zabytkowego hotelu smakuje inaczej – zwłaszcza, że jest to kawa z dodatkiem wyjątkowych widoków. Z jednej strony podniebnej restauracji możemy podziwiać oszklony Sky Tower, a z drugiej klasyczną architekturę Starego Miasta. W czasie letnich wieczorów można skorzystać również z długiego, kamiennego baru.

fot: źródło
fot: źródło

Hotel funkcjonuje od ponad wieku i ma za sobą bogatą historię. Swego czasu był to jeden z najbardziej luksusowych obiektów w Europie, jednak doceniany jest również współcześnie. W czasie EURO 2012 mieszkała w nim reprezentacja narodowa Czech, obecnie często w Monopolu zatrzymują się gwiazdy kina, sztuki. W przeszłości Monopol odwiedzali tacy goście jak Picasso, Irene Joliot-Curie czy laureat literackiej nagrody Nobla Michaił Szołochow. Balkon nad wejściem głównym do hotelu został wybudowany na specjalne zlecenie Adolfa Hitlera, który przemawiał z tego miejsca w 1937 roku. Portyk Monopolu odczarował dopiero Jan Kiepura, która 20 lat później śpiewał z tego samego miejsca „Brunetki, blondynki – ja wszystkie was dziewczynki całować chcę…”

fot: źródło

W murach Monopolu Picasso stworzył słynnego gołąbka pokoju, a Marlene Dietrich odpoczywała pomiędzy kolejnymi filmami. Monopol nie tylko gościł u siebie gwiazdy kina pokroju Dietrich, ale również często stanowił filmową scenografię. Najsłynniejsze sceny Popiołu i diamentu Wajdy rozgrywają się właśnie w tym zabytkowym, wrocławskim hotelu. Lalka, Stawka większa niż życie i Konsul z Fronczewskim w roli głównej również zostały nakręcone w Monopolu.

Przeczytaj także: Otwieram wino ze swoją… psiną?!

Hotel Monopol to skrawek bogatej historii, luksusowe miejsce łączące tradycję i nowoczesność, zabytkowość i modernizm. Polecam nie tylko turystom, ale również rdzennym wrocławianom, którzy w jego murach mogliby spojrzeć na Wrocław z nowej perspektywy.

fot: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się tutaj ? 

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl