Weekend w Czasoprzestrzeni: targi plakatów i fashion meeting

0
667

Sezon wiosenny już się zaczął, więc i w Zajezdni Dąbie dużo się dzieje. Niedawno fani dwóch kółek mieli okazję brać udział w targach motocyklowych. Za to w ten weekend w Czasoprzestrzeni odbędą się Targi Plakatów i Ilustracji oraz Fashion Meeting. Wszystko to w miłej, rodzinnej atmosferze i zupełnie za darmo. 

Czasoprzestrzeń to miejsce od ludzi dla ludzi. Siłą napędową tej organizacji są przede wszystkim zaangażowani ludzie (wielu z nich działa charytatywnie). Organizowane są tam spektakle teatralne, wystawy, zloty foodtracków. Do tego jeszcze targi mody, konwenty, targi motocyklowe i festiwale starych samochodów. W luźnej atmosferze prowadzone są tam też cykle wykładów akademickich.

30 i 31 marca, podczas pierwszej edycji targów plakatów pojawią się Ilustratorzy i graficy z całej Polski. Można będzie tam zobaczyć nie tylko klasyczne prace polskiej szkoły plakatu, ale także nowych, młodych twórców, którzy nie przebili się jeszcze do głównego nurtu. „Czym w ogóle jest sztuka ilustracji? Oprócz podstawowej funkcji nośnika wizualnej informacji, wieszamy obrazki na swoich ścianach dla dekoracji. To również możliwość manifestu artystycznego – naszych poglądów, zainteresowań. Komunikat tego, kim jesteśmy”. – tak reklamują wydarzenie organizatorzy.

Publisert av Targiplakatuiilustracji Tirsdag 26. mars 2019

 

Jednocześnie w Zajezdni odbędzie się wiosenna edycja targów mody autorskiej i wzornictwa Fashion Meeting Pop Up Store – Kupuj Świadomie. Swoje najnowsze kolekcje  wystawi prawie 200 wystawców. Są to projektanci mody damskiej, męskiej i dziecięcej z całej Polski, między innymi z Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Trójmiasta, czy Wrocławia.

Oba wydarzenia będą odbywały się w sobotę i niedzielę między godziną 11 a 18. Towarzyszyć im będą też inne wydarzenia takie jak:

– Strefa designu roślinnego Zielono Mi,
– Warsztaty i prelekcje w Strefie DIY.
– Zlot food truck’ów Wrocławscy Ulicożercy,
– Festiwal Piwa, Wina i Sera.