Wielkanocne śniadanie dla potrzebujących

0
714
caritas

Bezdomni, ubodzy i potrzebujący zasiądą wspólnie przy wielkanocnym stole. Na poczęstunek zaprasza Caritas.

Śniadanie odbędzie się 22 kwietnia w budynku Caritas przy ulicy Słowiańskiej 17. Odrobinę świątecznej atmosfery będzie mogło poczuć aż pięćdziesiąt zaproszonych gości. Nie tylko spędzą razem czas, porozmawiają, ale również zostaną poczęstowani tradycyjnymi wielkanocnymi potrawami – Caritas zaprasza na żurek, białą kiełbasę, jajka, wielkanocną babę. Uroczyste śniadanie dla najuboższych odbędzie się już po raz dwudziesty – od przeszło dwóch dekad Caritas nieprzerwanie zaprasza potrzebujących do świątecznego stołu.

Do stołu zaprosiliśmy 50. potrzebujących mieszkańców, którzy zostali wybrani przez kierownika jadłodajni. Nie są to przypadkowe osoby, ale takie, które swoim zachowaniem i postępowaniem po prostu na to zasłużyły i chętnie z takiej formy wspólnego posiłku skorzystają – mówi rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas Paweł Trawka.

Z zaproszonymi mieszkańcami jajkiem podzieli się prezydent miasta Jacek Sutryk.

Caritas wspiera najbiedniejszych nie tylko od święta. Codziennie jadłodajnie odwiedza nawet kilkaset osób – w przeciągu roku wydane jest 136 000 talerzy z zupą. Przede wszystkim korzystający z jadłodajni to bezdomni, biedni oraz osamotnieni seniorzy. To do nich trafią również świąteczne paczki żywności, które zbierano w ramach akcji Tak. Pomagam!. We Wrocławiu zbiórka żywności odbyła się w aż 56 sklepach, a zaangażowanych było ponad 600 wolontariuszy. Żywność zebrana w całej Polsce trafi do rąk ponad 63 tysięcy osób.

Jadłodajnia przy Słowiańskiej nie jest jedynym miejsce, gdzie oferowano poczęstunek potrzebującym. Terenowy Oddział MOPS oraz przedszkole nr 51 zorganizowało wielkanocne spotkanie dla mieszkańców Brochowa. Poczęstunek odbył się 17 kwietnia.

Ale piękna zbiórka w tym roku! Dziękujemy!

Publisert av Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Tirsdag 9. april 2019

Przeczytaj także:

Olga Tokarczuk zostanie Honorowym Obywatelem Wrocławia.

Samoczyszczące się toalety w parkach!

Notre Dame w płomieniach