Witamy w US Open! Hubert Hurkacz wygrał kwalifikacje

0
692

Marzenia się spełniają. Hubert Hurkacz pokonał w finałowym meczu kwalifikacji Hiszpana Pedro Martineza 6:3, 6:3 i awansował do głównej drabinki turnieju US Open.

Koniec nadziei, koniec niepewności, koniec przypuszczeń. To jest już faktem. Hubert Hurkacz, 109 rakieta świata z Wrocławia, powalczy z najlepszymi z najlepszych o triumf w turnieju wielkoszlemowym US Open.

Dla Polaka będzie to trzeci debiut w tego typu rozgrywkach. Wcześniej Hurkaczowi udało się awansować do Roland Garros i Wimbledonu. Ponadto, w tym roku spróbował też swoich sił m.in. w Cincinnati czy Toronto.

US Open dla Hurkacza.

Hurkacz przeszedł przez kwalifikacje do US Open dość pewnie. W I rundzie szybko wyeliminował Australijczyka Johnela Patricka Smitha. Następnie wygrał z  Białorusinem Jegorem Gerasimowem. W finałowym meczu pokonał hiszpańskiego tenisistę Pedro Martineza, który był od Hurkacza słabszy we wszystkich statystykach podsumowujących mecz. Problemów przysporzył Polakowi jedynie Białorusin, z którym Hurkacz musiał rozegrać tie-break i bronić piłek setowych. Swojego pierwszego rywala  w walce o tytuł US Open Hurkacz pozna w ten weekend. Do wygrania całego turnieju potrzeba  rozegrać i wygrać 7 pojedynków.

 

US Open rozpoczyna się w najbliższy poniedziałek 27 sierpnia o godzinie 17:00 polskiego czasu. Zmagania Hurkacza i innych tenisistów będzie można śledzić na antenach eurosportu.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ruch to zdrowie – każdy to powie, czyli: Krakowskie Forum Sportu! – f7krakow.pl

PPRZECZYTAJ TAKŻE: A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać do…? – f7city.pl

Zdjęcie główne: źródło