Wrocław w zestawieniu The Guardian wśród najciekawszych miast.

0
715

The Guardian przygotował listę dziesięciu europejskich miast, które zachwycają zwłaszcza w okresie świątecznych. Wrocław jest jedynym miejscem z Polski, który został polecony w zestawieniu brytyjskiego dziennika. Towarzyszą mu Turyn, Helsinki, Aarhus, Colmar, Lecce. Królują Włochy i Francja – aż dwa miasta z każdego z tych krajów zostały wyróżnione.

W rankingu brak popularnych miejsc, takich jak Paryż czy Rzym. Celem The Guardian jest wskazanie czytelnikom nowych, urokliwych miast, które będą dobrym wyborem podczas zimowych ferii i pozwolą poczuć świąteczną magię. Obecność Wrocławia cieszy, jednak nie da się ukryć, że twórcy zestawienia wybrali mało korzystne zdjęcie.

Czytelnicy brytyjskiego portalu, którzy po raz pierwszy spotykają się ze stolicą Dolnego Śląska, raczej nie pozostaną pod wrażeniem miasta. Wybrane przez dziennik zdjęcie prezentuje choinkę na Nowym Targu, którą otaczają stare, podniszczone bloki. Widać również ozdoby świetlne na drzewach, które prezentują się skronie i dość ubogo – zwłaszcza w porównaniu z dekoracjami jarmarku. Wizerunek Wrocławia odstaje od zdjęć ukazujących pozostałe miasta. Duński Aarhus zachwyca złotą luminescencją, hiszpańska Malaga bogatym zdobieniem ulic miasta, Helsinki przyciągają wzrok ośnieżonym jarmarkiem. Zdjęcia wszystkich miast prezentują je w najlepszej krasie, natomiast Wrocław nie zachęca pokracznym drzewem wokół zaniedbanego Nowego Targu.

fot: źródło

Dziennik chwali wrocławski Rynek podczas sezonu świątecznego – zwłaszcza ogromną choinkę i podświetlenie fontanny. Zapewniają, że widok z Katedry na Bożonarodzeniowy Jarmark z pewnością zrobi wrażenie, polecają również Narodowe Forum Muzyki. Co ciekawe, wspominają o porcelanie bolesławieckiej oraz o plakatach propagandowych dostępnych we wrocławskich galeriach. W krótkim, zachęcającym od odwiedzin tekście, wskazanie na komunistyczne plakaty wydaje się nietypowym posunięciem.

Przeczytaj także: O co Polacy pytali Google w 2018 roku?

Nie jest to pierwszy raz, podczas którego Wrocław został doceniony przez The Guardian. W 2015 roku również znalazł się na liście dziesięciu najciekawszych miast i również był jedynym polskim miastem, który zdobył sympatię dziennika. Jak widać, według brytyjskich dziennikarzy Wrocław znacznie przebija inne polskie miasta, a zwiedzenie Polski należy zacząć od stolicy Dolnego Śląska. Szkoda, że pomimo częstej obecności Wrocławia w zestawieniach, twórcy nie starają się ukazać miasta w bardziej korzystnych barwach.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ ?

Zajrzyj na naszą stronę: f7city.pl