Wrocławianin wśród 8 najlepszych tenisistów sezonu!

0
676
zdjęcie/żródło: https://www.atpworldtour.com/en/news/hurkacz-heading-to-2018-next-gen-atp-finals

Hubert Hurkacz zagra w Next Gen ATP Finals. Hurkacz początkowo nie dostał się do finałowego turnieju sezonu. Wszystko się jednak zmieniło wczoraj wieczorem, kiedy z udziału w imprezie zrezygnował Denis Shapovalov. Hurkacz jednak bardzo dopomógł swojemu szczęściu

W tenisie co roku rozgrywany jest turniej będący wielkim finałem sezonu. U kobiet jest to rozgrywany od 1972 roku WTA Finals, a u panów ATP Final, którego pierwsza edycja miała miejsce w 1970 roku. Finały sezonu są wyjątkowe, ponieważ mają nieco inne zasady kwalifikacji niż pozostałe turnieje. Nic dziwnego, w końcu mają zamykać sezon, więc poniekąd powinny być kulminacją tego, co w danym sezonie było najlepsze.

Od zeszłego roku organizowany jest jeszcze jeden finał — Next Generation ATP Finals, w którym będą brać udział najlepsi zawodowi tenisiści sezonu w wieku do 21 lat. Next Gen ATP Finals jest idealną okazją dla młodego pokolenia do zwrócenia na siebie uwagi świata.

Z szansy zwrócenia na siebie uwagi, jaką oferuje Next Gen ATP Finals, skorzysta w tym roku również polski tenisista Hubert Hurkacz. Polak początkowo nie awansował do turnieju. Do imprezy kwalifikuje się 8 zawodników, a on był 9 w rankingu. Jednakże wczoraj wycofał się z turnieju Denis Shapovalov. Polak zajmie więc jego miejsce. Nie jest to jednak jedynie kwestia szczęścia. Hurkacz bardzo pomógł swojemu szczęściu.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się na czym polegają ATP/WTA/Next Gen Finals oraz jak dopomógł szczęściu Hurkacz, a także o jego tegorocznych sukcesach, to zapraszamy, do pełnej wersji artykułu na naszej stronie f7sport.pl —-> link.

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!