Wrocławska wyprawka dla nowych maluchów

0
1026
zdjęcie/źródło: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/wroclaw-funduje-wyprawki-dla-noworodkow/kj7pe6w#slajd-1

Narodziny dziecka są ważnym wydarzeniem nie tylko dla rodziców i krewnych, ale także dla miasta, w którym noworodki przychodzą na świat. Miasto powinno więc należycie przywitać nowego członka. Idealny pomysł ma na to Prezydent Wrocławia. Od 1 stycznia 2019 roku nowo urodzeni Wrocławianie otrzymają pakiet powitalny od miasta.

Moment narodzin dziecka to jedno z najważniejszych przeżyć w życiu każdej rodziny. Przyjście na świat nowego człowieka jest też ważne dla miejsca, w którym się urodził. W końcu dane miasto czy państwo powiększa się o nowe serce. Nowego członka społeczności trzeba więc jakoś przywitać. Witać każdorazowo nowego człowieka postanowił Prezydent Wrocławia. Od 1 stycznia 2019 roku każdy rodzic lub opiekun prawny urodzonego po tej dacie dziecka dostanie od miasta pakiet powitalny.

Cieszymy się z każdego nowego wrocławianina i chcieliśmy w jakiś sposób uczcić jego narodziny. Przewidujemy, że wyprawka w 2019 roku trafi do ponad 10 000 dzieci. Nazwa “Wrocław” wpisana w akcie urodzenia sprawia, że więź z naszym miastem nigdy się nie zerwie. To pierwszy element budowania tożsamości wrocławskiej

– Prezydent Jacek Sutryk (cytat: źródło)

We wyprawce znajdą się zarówno rzeczy dla rodziców, jak i nowego wrocławskiego malucha. W pakiecie powitalnym będą maskotka w kształcie krasnala, książeczka dla dzieci, śpioszki, kocyk, Wrocławski Informator Rodzinny, broszura Na dobry początek z kartą biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz list gratulacyjny od prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Wyprawkę otrzymają nie tylko dzieci urodzone we wrocławskich szpitalach, ale również te, których rodzice płacą podatki w stolicy Dolnego Śląska. Pakiet powitalny nowego wrocławianina będzie można odbierać w dwóch miejscach: Urzędzie Stanu Cywilnego i we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Oto jak będzie wyglądać wrocławska wyprawka:

 

 

 

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

Źródło artykułu: wroclife.pl