Wrocławski czerwony dywan. Trwa Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa.

0
843

Anna Seniuk, Andrzej Seweryn, Andrzej Chyra, Robert Gonera, Anna Dereszowska, Tomasz Karolak, Małgorzata Kożuchowska – to tylko niektóre z gwiazd programu 7. Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa.

 

Weekend festiwalowy już za nami. 7.FAF trwa od soboty, ale to nie powód do płaczu. Przed uczestnikami wciąż cztery dni pełne filmowych wrażeń.

Gala otwarcia 7.FAF prowadzona przez Małgorzatę Kożuchowską i Tomasza Karolaka. Źródło.

W programie między innymi „Mój ulubiony Młynarski” – koncert Piotra Machalicy, który według artysty jest hołdem dla Mistrza. Zaprezentowane zostaną piosenki takie, jak: „Jeszcze w zielone gramy”, „Tango desperado”, „Nie ma jak u mamy”, „Najpiękniejszy list miłosny”, „Bynajmniej”, „Moje ulubione drzewo”, „Idź swoją drogą”. Będzie to kompozycja piosenek autorskich oraz znakomitych przekładów na głos, dwie gitary i trąbkę z tekstami wyłącznie spod pióra Wojciecha Młynarskiego. Koncert odbędzie się w Centrum Technologii Audiowizualnych przy ul. Wystawowej 1, dziś o godzinie 18:00.

Sprawdź szczegółowy program Festiwalu Aktorstwa Filmowego.

 

7. Festiwal Aktorstwa Filmowego. Stanisław Dzierniejko, Andrzej Seweryn, Tomasz Karolak, Małgorzata Kożuchowska. Źródło.

Ponadto, warsztaty aktorskie z Małgorzatą Lipmann, wieczór filmowych anegdot z udziałem aktorów uczestniczących w festiwalu, pokaz projekcji będących tłem dla aktorów nominowanych do tegorocznej nagrody Złotego Szczeniaka w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

Andrzej Seweryn z żoną. Źródło.
Nominowani do Złotego Szczeniaka 7.Festiwalu Aktorstwa Filmowego.

 

Gala wręczenia nagród odbędzie się w piątek 26.października, o godzinie 19:30 w Teatrze Polskim. Poprowadzi ją Anna Dereszowska wraz z Tomaszem Karolakiem.

Festiwal Aktorstwa Filmowego to inicjatywa powstała w 2013 roku pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Stanowi hołd przyjaciół dla nieżyjącego już Tadeusza Szymkowa — aktora związanego z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Organizatorami festiwalu są Stanisław Dzierniejko (dyrektor naczelny) oraz Bogusław Linda (dyrektor artystyczny). Ideą wydarzenia jest zaprezentowanie widzom przeglądu największych dokonań aktorskich XX i XXI wieku.

„W czasach gdy każdy może być aktorem – choćby w swoim prywatnym filmie, zrobionym telefonem komórkowym – warto zwrócić uwagę na tych, których wyróżnia prawdziwe zawodowstwo i wyjątkowy talent”  stanisław dzierniejko.

 

ZWROT w stronę teatru niezależnego. 
Przeczytaj o Festiwalu Dolnośląskich Teatrów Offowych.
Bądź na bieżąco z kulturą i rozrywką! Odwiedź City Rozrywka!
Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ!