Wrocławskie Zoo ponownie otwarte od 21 maja

0
634
Wrocławskie zoo ponownie otwarte od 21 maja. Zdjęcie: Facebook

Od dzisiaj znów można wybierać się do wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Przed wizytą warto kupić bilet on-line, dzięki czemu nie trzeba będzie stać w kolejce i nie będą powstawać zbiorowiska ludzi. Na odwiedzających czekają nowe atrakcje i nowi lokatorzy.

– Bardzo cieszymy się, że po prawie dwóch miesiącach znów zagoszczą u nas odwiedzający. Ten czas był dla nas bardzo trudny, bo 90% naszych kosztów pokrywają przychody z biletów. Nieczynne Zoo to wielomilionowe straty – powiedział Radosław Ratajszczak, prezes ZOO Wrocław.

– Dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie nas wsparli czy to kupując bilet na przyszłość czy przekazując darowiznę. Teraz pomóc ogrodowi można zwyczajnie, poprzez wizytę i zakup biletu – dodaje prezes ogrodu zoologicznego.

Czytaj: Chleb do drzwi – zamów pieczywo i słodkości we Wrocławiu z dowozem pod drzwi

Nowe zasady w Zoo

Na chwilę obecną w ogrodzie zoologicznym nie będą odbywały się karmienia pokazowe. Do odwołania zostają również zamknięte takie pawilony jak:

  • ptaszarnia (do jesieni trwa remont);
  • pawilon nosorożców indyjskich;
  • Sahara;
  • Madagaskar;
  • Szympansy;
  • Małpiarnia;
  • Słoniarnia;
  • Pawilon Norweski;
  • Motylarnia w Terrarium.

Większość zwierząt w ogrodzie zoologicznym będzie można oglądać na wybiegach zewnętrznych.

Nie będzie można wypożyczać wózków, nie będzie można korzystać z placu zabaw, parku linowego i dziedzińca zwierzęcego.

W wielu miejscach, np. w Afrykarium goście ogrodu będą musieli poruszać się tylko w jednym kierunku.

Bilety najlepiej zakupić przez Internet lub w automatach przy Zoo. Zmniejszy to ilość osób oczekujących na kupienie biletu w kasach. Mimo wszystko w dalszym ciągu trzeb zachować ostrożność i trzymać dystans 2 metrów.

Bilety rodzinne dostępne będą w kasach, ale w okienkach preferowana będzie płatność kartą. Vouchery należy przed wizyta w ZOO wymienić w Punkcie Obsługi Klienta na bilety.

Odwiedzający na terenie Zoo muszą nosić maseczki ochronne i przestrzegać zaleceń związanych z zachowaniem bezpiecznego dystansu od innych ludzi.

Posiadaczom kart rocznych i voucherów zakupionych przed wybuchem pandemii, zoo wydłuży ich termin ważności o 72 dni, czyli o cały okres zamknięcia.

Zoo czynne jest w godzinach od 9. 00 do 18.00.

Przed zakupem biletów warto zapoznać się z REGULAMINEM ZOO.

Nowi mieszkańcy ogrodu zoologicznego

Otwieramy ZOO!

To były dla nas bardzo dłuuuugie 72 dni, ale już wracamy!?? Od 21.05 nasz ogród ponownie otworzy się dla odwiedzających?❤️ Zapraszamy Was bardzo serdecznie, do nadrobienia jest wiele zaległości – trwa wiosenny babyboom, uruchomiliśmy nowy otwarty wybieg dla lemurów wari rudych oraz przywitaliśmy kilka nowych gatunków ?? Zapraszamy codziennie od 9 do 18 ❤️❤️❤️❤️Zachęcamy do zapoznania się z nowym regulaminem zwiedzania ???http://zoo.wroclaw.pl/uploads/Regulamin%20zwiedzania%20ZOO%20Wroc%C5%82aw%2019%2005.pdf

Publisert av ZOO Wrocław Onsdag 20. mai 2020

W czasie pandemii na świat przyszło kilkanaście wyjątkowych maluszków, więc odwiedzający będą mieli kogo podziwiać. Na nowym wybiegu goście zobaczą nietoperze motogłowe, a lemury wari rude będą wędrować nad głowami zwiedzających, po linach rozpiętych pomiędzy drzewami.

W kwietniu urodził się drugi w Polsce takin złoty. To rzadko spotykany ssak, nawet w ogrodach zoologicznych. Hodowlę tego gatunku prowadzi tylko trzynaście placówek na całym świecie.

Wrocławskie stado takina złotego stworzono w 2017 roku i rok temu świętowano narodziny pierwszego osobnika – samicy Shaanxi. W tym roku, 1 kwietnia przyszedł na świat samiec. To naprawdę duży sukces hodowlany wrocławian. W ostatnim roku na świat przyszło tylko 10 młodych tego gatunku.

Na świat przyszły także 4 maluszki lemury katta. To jeden ze 108 gatunków lemurów, które występują tylko na Madagaskarze. Zaledwie 10 lat temu uważano ten gatunek za pospolity, dziś grozi wyginięciem. W ciągu 24 lat ich liczebność spadła o 97%.

W Zoo rodziły się także cztery malutkie jeżozwierze oraz sześć jagniąt muflona. Na świat przyszły również młodziutkie dikdiki, prawdopodobnie najmniejsze antylopy świata oraz cztery sitatungi – nurkujące antylopy.

W Afrykarium goście będą mogli podziwiać nowe nietoperze motogłowe. Specjalnie dla nich powstała przestronna woliera w Afrykarium. Są to dość dziwaczne nietoperze: samce są prawie dwukrotnie większe od samic, a ich pyski wyglądają trochę jak latające łosie. To największe nietoperze Czarnego Lądu, a na wybiegu w trefie Kongo (Afrykarium) będzie można oglądać dziesięć osobników młotogłowa.

Zdjęcie główne: Facebook

Czytaj: Wrocław będzie walczyć z nielegalnymi wysypiskami śmieci wykorzystując drony