WROśnij we WROcław – akcja sadzenia drzew.

0
726

Jesienna akcja sadzenia drzew obędzie się 6 października. Kto może wziąć w niej udział?

fot: źródło

Wrośnij we Wrocław skierowane jest do rodziców i opiekunów dzieci urodzonych w 2017 i 2018 roku. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na całą rodzinę czeka gotowe do zasadzenia drzewko.

Dlaczego chce Pan/Pani zasadzić drzewo dla swojego dziecka? Takie pytanie czeka na chętnych rodziców lub opiekunów w formularzu niezbędnym do rejestracji. Zasadzenie drzewa dla nowonarodzonego członka rodziny może pełnić funkcję symboliczną – drzewo będzie rosło razem z dzieckiem, a jednocześnie pozytywnie wpłynie na ekosystem. Własnoręcznie zasadzone drzewo w mieście to wyjątkowa forma upamiętnienia narodzin dziecka. Przyjęło się również mówić, że spłodzenie syna, wybudowanie domu i zasadzenia drzewa to główne cele każdego mężczyzny. Jeden z nich można osiągnąć razem z Wrośnij we Wrocław.

Witamy w Miami. Nowe połączenia z Polski na Florydę od 2019 roku – dowiedz się więcej na www.f7city.pl

Akcja odbędzie się w Parku nad Ługowiną na Maślicach. Planowane jest zasadzenie 200 drzew – obecnie pozostała ponad połowa wolnych miejsc.

fot: źródło

Oprócz sadzenia na uczestników czekają liczne atrakcje – animacje dla dzieci, zajęcia sportowe czy foodtrucki. Wrośnij we Wrocław ma charakter rodzinnego pikniku, podczas którego mieszkańcy miasta mają szansę zrobić coś pożytecznego dla środowiska.

Zapisy odbywają się na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

fot: źródło

Słyszeliście o Dolinie Skrzatów?! – przeczytaj o niej na naszej stronie.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!