Za miesiąc Gitarowy Rekord Guinnessa. Ale wcześniej krasnoludki!

0
931

Ten weekend będzie wyjątkowy. Wrocław słynie ze swoich kransoludków, ale tym razem na prawdę opanują miasto. Wszystko za sprawą konkursu, który ogłosili organizatorzy Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Gitarowy Rekord Guinnessa to coroczna impreza odbywająca się w ramach Thanks Jimi Festival. Na początku maja gitarzyście z całej polski zjeżdżają do Wrocławia, żeby wspólnie wykonać utwór Jimiego Hendriksa „Hey Joe”. Zaczęło się w 2003 roku, kiedy na wrocławskiej scenie zagrało 588 gitarzystów. Dziś rekord jest już wielokrotnie większy i wynosi 7411. Pomysłodawcą imprezy jest Leszek Cichoński – słynny polski gitarzysta i wokalista bluesowy.

Co roku wrocławianie z zapartym tchem czekają na ogłoszenie kolejnego wyniku. Tym razem organizatorzy postanowili rozpropagować wydarzenie w nietypowy sposób – organizując happening. Ogłosili konkurs na najlepsze zdjęcie z gitarowymi krasnalami, które będzie można spotkać w sobotę i niedzielę na ulicach Wrocławia. Zdjęcia można będzie nadsyłać od 30 do 31 marca na adres: promo@heyjoe.pl oraz przynosić na nośnikach elektronicznych do punktu redakcyjnego Radia Wrocław na placu Solnym w niedzielę 31 marca od godziny 12.

Rozwiązanie konkursu nastąpi w niedzielę o godzinie 14 na Placu Solnym. Finał konkursu rozegra się w niedzielę, 31 marca, o godz. 14 na placu Solnym. W nagrodę za najlepsze zdjęcia, zwycięzcy rywalizacji otrzymają bilety na słynny wrocławski festiwal muzyczny 3-Majówka 2019. Podczas niedzielnego finału odbędą się też próby gry „Hej Joe”, więc jeżeli wybieracie się w maju na bicie rekordu to warto poćwiczyć z profesjonalistami.