Zanurzysz się w literaturze razem z Festiwalem Kreatywności Studenckiej?

0
699

Pod koniec semestru studenci gorączkowo poszukają notatek do egzaminów i weny do skończenia zaliczeniowych prac; planują naukę, odświeżają wiadomości, odwiedzają biblioteki. Wydawać by się mogło, że w trakcie intensywnych przygotowań do sesji brakuje czasu na branie udziału w dodatkowych przedsięwzięciach. Festiwal Kreatywności Studenckiej pokazuje, że jest czas nie tylko na uczestnictwo – znalazła się również chwila na zorganizowanie cyklu wydarzeń.

Wspomniana „chwila” – jak podaje koordynatorka Festiwalu Nicola Gałecka – trwała 3 miesiące. Przez cały ten czas Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego dopinało na ostatni guzik szereg wydarzeń, warsztatów, spotkań. Festiwal Kreatywności Studenckiej powstał z myślą o studentach, ale również został przez studentów stworzony. Daje szansę na wykazanie się kreatywnością, ale również jest owocem kreatywnej pracy organizatorów.

W tym roku Festiwal zachęca, aby „zanurzyć się w literaturze”. Skąd wybór literackiej tematyki? Koordynatorka wskazuje na swoją miłość do książek – Zdecydowałam się, by tematem tegorocznej edycji była literatura, ponieważ od dziecka kochałam książki i wiedziałam, że w przyszłości chcę robić coś, co jest z nimi związane (dlatego też zdecydowałam się na mój kierunek studiów – publikowanie cyfrowe i sieciowe). Udało nam się zorganizować naprawdę ciekawe i wartościowe wydarzenia, które dotyczą szeroko pojętej literatury.

Jakie wydarzenia zawiera w sobie Festiwal? Do tej pory odbyły się warsztaty z tworzenia kolażu i poezji, akcja wymiany książek, warsztaty z prawa autorskiego czy z tworzenia komiksów. Organizatorka w szczególności poleca spotkanie z wydawnictwem Zaklęty Papier oraz zachęca do rozmowy z Jurkiem Zielonką i Magdaleną Kostyszyn. Można się dowiedzieć, jak to wygląda „od kuchni” – jak się wydaje książkę, jak wygląda praca w wydawnictwie, jak to jest być pisarzem, skąd pisarz czerpie wenę, jak napisać książkę na podstawie bloga, jak wygląda praca z wydawnictwem w przypadku takiej publikacji. Jestem dumna z całokształtu, świetnie się dogrywają te warsztaty i spotkania, a każdy może znaleźć coś dla siebie. – mówi Nicola Gałecka.

❗️KONKURS LITERACKI❗️?Piszący wszystkich gatunków, łączmy się! Pióra, długopisy, ołówki i klawiatury w ruch!…

Publisert av Festiwal Kreatywności Studenckiej Mandag 10. desember 2018

 

Studenci mieli również szansę wziąć udział w konkursie literackim – ich zadaniem było napisanie opowiadania. Najciekawsze z nich zostanie opublikowane w miesięczniku społeczno – kulturalnym „Odra”, w którym publikowali m.in Tadeusz Różewicz i Wisława Szymborska. Autor zwycięskiego opowiadania zadebiutuje na łamach jednego z najważniejszych magazynów, co bez wątpienie jest kuszącą nagrodą. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 13 stycznia, zaś po nim odbędą się kolejne warsztaty.

Plan Festiwalu Kreatywności Studenckiej:

niedziela, 13 stycznia 2019

  • Ogłoszenie wyników konkursu literackiego „Inny świat” 15:00 – 16:00
  • Spotkanie z Jurkiem Zielonką 16:00 – 18:00

poniedziałek, 14 stycznia 2019

  • Warsztaty z twórczego pisania 16:30 – 19:00

wtorek, 15 stycznia 2019

  • Spotkanie z Magdaleną Kostyszyn 17:00 – 19:00

środa, 16 stycznia 2019

  • Warsztaty z pisania recenzji literackich 16:30 – 18:00

Czy zanurzysz się w literaturze razem z Festiwalem Kreatywności Studenckiej?

Wymiana książek. fot: źródło

Przeczytaj:  Niebezpieczny challenge krąży w Internecie. To wszystko sprawka nowej produkcji Netflixa

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! 

Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl