Zima znowu zaskoczyła kierowców?

0
1062

Śnieg spadł kilka godzin temu, a na drogach wciąż nie pojawiły się pługi i odśnieżarki. Zostały wysłane zbyt późno, obecnie zapewne stoją w kilometrowych korkach. Początek 2019 roku upłynął we Wrocławiu pod znakiem stłuczek, wypadków oraz złamań autobusów przegubowych.

TRZECI STYCZNIA OGŁOSIĆ DNIEM ZŁAMANEGO AUTOBUSU PRZEGUBOWEGO! – apelują korespondenci MPK Wrocław, który donoszą o kolejnych wypadkach na Facebooku. Wrocławianie, którzy są świadkami wypadków, umieszczają zdjęcia i na bieżąco informują innych o braku przejazdów. Dzięki tej płynnej komunikacji na co dzień możliwe jest uniknięcie oczekiwania na zepsuty tramwaj czy ominięcie korka. Na co dzień. Dzisiaj liczba wypadków pobija rekord, a utrudnienia w przejeździe są nieuniknione.

Około godziny ósmej rano Michalczewski Wrocław poinformował, że można spodziewać się opóźnień wszystkich obsługiwanych przez firmę linii. Dwie godziny później MPK Wrocław ogłosił, że autobusy wróciły na stałe trasy, co zostało skomentowane przez wrocławian zdjęciami wypadków. MPK pospieszyło się z dobrą wiadomością – aktualnie większość autobusów linii 125 i A stoi przed mostem łączącym Aleje Piastów z Racławicką na Oporowie. Nie jest to jedyny przypadek udowadniający, że musi minąć jeszcze trochę czasu, zanim komunikacja miejsca naprawdę ruszy.

#uwagaZe względu na panujące warunki drogowe możliwe są opóźnienia wszystkich linii obsługiwanych przez naszą firmę.

Publisert av Michalczewski Wrocław Onsdag 2. januar 2019

Komunikacja wciąż nie funkcjonuje sprawnie. Nie funkcjonują również służby, przytłoczone lawiną zgłoszeń. Zarówno policja, jak i pogotowie zjawiają się na miejscach wypadków ze znacznym opóźnieniem, większość kierowców wciąż oczekuje na ich przyjazd. Na ponad 50 zgłoszeń aż 30 wciąż nie doczekało się przyjazdu policji.

Chociaż pogoda się poprawia, kierowcy nie mogą być spokojni. Na kolejne dni również przywiduje się opady śniegu. Czy tym razem Wrocław sobie lepiej poradzi? Czy drogi będą przejezdne? Nie pozostaje nic innego, jak mieć nadzieję, że zima już więcej nie zaskoczy.

fot: źródło

 

Źródło: Korespondenci MPK Wrocław
Źródło: Korespondenci MPK Wrocław

Zdjęcie główne: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! 

Sylwester na Islandii. Zdjęcia z dachu.