Zoo nagrało poród myszojelenia. To pierwsze takie nagranie na świecie!

0
610
Tak rodzi się myszojeleń. Zdjęcie: YouTube

We wrocławskim zoo urodził się myszolejeń. Poród udało się sfilmować! To pierwsze takie nagranie na świecie.

Pracownikom wrocławskiego zoo udało się nagrać narodziny kanczyla filipińskiego, jednego z gatunków myszojeleni. Nikomu wcześniej nie udało się uwiecznić narodzin tego zwierzęcia. Aktualnie wśród 12 osobników w Europie jest tylko jeden samiec.

Wrocławskie zoo znane jest z tego, że są tam różnorodne gatunki zwierząt oraz z tego, że sukcesywnie udaje im się rozmnażać gatunki zagrożone wyginięciem. Jednym z takich gatunków jest właśnie kanczyl filipiński, należący do jednego z dziesięciu gatunków kanczyli i do jednego z najbardziej zagrożonych w tej grupie.

Czytaj: We Wrocławiu urodziły się małe kapibary. Są przeurocze!

Poród myszojelenia we Wrocławiu

„To nie udało się jeszcze nikomu. We wrocławskim zoo przyszedł na świat kanczyl filipiński, jeden z gatunków myszojeleni, a pracownikom udało się nagrać jego narodziny. To bardzo ważne wydarzenie, bo narodzin tego rzadkiego zwierzęcia jeszcze nikt nie uwiecznił. Teraz z kolei wszyscy trzymają kciuki, aby maluch okazał się chłopcem, bo wśród 12 osobników w Europie jest tylko jeden samiec!” – pisze ZOO Wrocław pod niecodziennym materiałem z porodu myszojelenia, które trafiło na kanał YT zoo.

Nowy mieszkaniec zoo we Wrocławiu przyszedł na świat 10 listopada, ale ogród narodzinami pochwalił się dopiero w czwartek 26 listopada.

W naturalnym środowisku kanczyli jest coraz mniej, a zagraża im człowiek, który na ich terenach rozwija plantacje palm olejowych.

Czytaj: Norwegia pierwszym krajem, który zakazuje stosowania biopaliw z oleju palmowego, które są związane z wylesianiem

Wyjątkowy materiał z narodzin malucha możecie zobaczyć poniżej:

Czytaj: Strażacy nie zapomnieli o zwierzętach. Organizują zbiórkę dla psów ze schronisk!